Connect with us

GÜNDEM

Sözler tutulmadı, Bedir kongreye gidiyor!

Sözler tutulmadı, Bedir kongreye gidiyor!

Göreve geldiği günden bu yana özveri ile kulübü döndürmeye çalışan Kayserispor başkanı Erol Bedir, belediyeler ve iş adamlarınca verilen sözler tutulmayınca kongre kararı aldığı belirtiliyor.

Bedir’in ilk göreve geldiğinde şehrin önde gelenleriyle yapılan toplantıda, eskiden kalma borçların 3 yıl içinde parça parça ödenip kapatılacağı mutabakatına varıldığı belirtiliyor. Her yıl şehrin desteğiyle bu borç kapatılıp,takımın güncel geliryle de kulübün döndürülmesinin planladığı vurgulandı.

Ancak geçen 2 yıl içinde verilen hiçbir sözün yerine getirilmediği ve söylenilen yardımların yapılmadığı belirtildi.

Kayserispor’un maddi sorunlarının çözümüyle sadece Kayseri milletvekili ve kulüp onursal başkanımız Mehmet Özhaseki’nin alakadar olduğu, onunda Ankara’da siyasi işlerinin yoğunluğu nedeniyle yetişemediği belirtiliyor.

Eski dönemden kalma borçlar nedeniyle Ağustos ayında transfer tahtası kapanmış ve sezon başında eksik yerlere takviye yapalımamıştı.Bu nedenle sakatlıklar sonrası kadronun yetersizliği de ortaya çıktı.

Bir taraftan da eski dönemden kalma alacaklılar faiziyle TFF’ye halen başvurarak,transfer tahtasının açılması için daha çok dosya yükü ortaya çıkmakta.

Ligde devre arası gelirken takımın da 4-5 transfer ihtiyacı tüm kamuoyu tarafından dile getirilirken, eli kolu bağlanan ve çağrılarına şehri yönetenlerinin duyarsız kalmasıyla Erol Bedir kongreye gideceğini açıkladı.

Şimdi gözler şehrin belediye başkanları ve iş adamlarında.

Yerel seçimler yaklaşırken,aday aday süreci başlarken,mevcut belediye başkanlarının Kayserispor taraftarının tepkisi karşısında ne yapacağı merak konusu oldu.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

More in GÜNDEM