Connect with us

GÜNDEM

Rotman opsiyonu kullanıp gitti!

Rotman opsiyonu kullanıp gitti!

Sezon başında bonservissiz olarak Kayserispor’a gelen ve 1 yıllık mukavele imzalayan Rajko Rotman , sözleşmesinde yer alan 200 bin avro fesih bedelini yatırarak serbest kaldı.

Rotman’ın gidişinin alacaklarıyla herhangi bir bağlantısı olmadığı, Akhisar’ın Kayserispor’da aldığı ücretin 2 katına yakın bir ücret teklif etmesi sonucu sözleşmesinde yer alan serbest kalma maddesini kullandığı belirtildi.

Rotman’ın serbest kalma maddesinin futbolcunun menejeri tarafından, daha yüksek maaşla bir kulüp bulabilmek için ligin ilk yarısın bitmesiyle gündeme getirildiği belirtiliyor.

Kulübün maddi olarak sıkıntılı bir dönem geçirirken transfer yasağı olması nedeniyle mevcut futbolcuların ödemelerini aksatmamaya çalışıldığı belirtiliyor. Şehirde siyasi olarak bir boşluğun olduğu dönemde Erol Bedir’in şahsi kaynaklarla temini, Şeker fabrikasından ve İstikbal’den gelen sponsorluk gelirlerinden futbolculara bir miktar ödeme yapıldığı da vurgulandı.

Taraftarlardan spekülasyonlar yerine kulübün yapacağı açıklamalara itibar edilmesi istendi.

Bu konuda görüşlerini belirten kulüp yönetim kurulu üyeleri, kulübün geleceği açısından önemli bir süreçten geçtiğini, bazı kesimlerin kasıtlı olarak kaos ortamı oluşturacak provakatif paylaşımlar yaptığını dile getirdiler.

Bu dönemin ancak kulüp,taraftar,basın ve tüm şehir kenetlenerek aşılabileceği vurgulandı.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

More in GÜNDEM