Connect with us

GÜNDEM

Kayserispor’a transfer yasağı!

Kayserispor’a transfer yasağı!

Kayserispor’a FİFA tarafından 1 dönem transfer yasağı getirildi.

Bu konuda yapılan açıklama şöyle;

Kulübümüze, 30 Ocak 2016’da transfer olup, 30 Haziran 2016 ‘da takımımızdan ayrılan ADNANE TİAGHODOUİNİ  isimli futbolcunun anılan dönem içerisinde alacakları ödenmediği gerekçesiyle FİFA tarafından kulübümüze 1 dönem transfer yasağı getirilmiş ve ceza takip şartıyla ertelenmiştir.

2016-17 sezon başından sonraki gelişmeler  ve özellikle 2016-17 devre arasına girilirken oyuncuların sözleşme fesihleri veya alacakları nedeniyle FİFA’ya gitmeleri nedeniyle FİFA 1 dönemlik yasağı işleme koymuştur.

Kulübümüz yasal süreci uzatarak belki, Şubat sonrasına cezayı bıraktırabilirdi.Ancak durumu 2 ay önce değerlendiren yönetimimiz 2018-19 yaz transfer sezonunu riske etmemek için, bir dönem transfer yasağı cezasının 2017-18 sezonu devre arasında  çekilmesinin uygun olacağını mütalaa ederek, süreci uzatma gayretinde olmamıştır.

Sakat ve cezalı oyuncularımızın devre arasına kadar takımımıza dönmesi ile birlikte  eksiklerimiz tamamlanacak olup, kısıtlı zaman ve kısa araştırma sonucu  pekte fayda sağlamayacağını düşündüğümüz  devre arası transfer dönemini  transfer yapmadan geçirerek de başarılı olacağımıza inanmaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur….

 KAYSERİSPOR KULÜBÜ

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

More in GÜNDEM