Connect with us

GÜNDEM

Hikmet Karaman:”Daha yolun başındayız”

Hikmet Karaman:”Daha yolun başındayız”

Akhisarspor’u 1-0 mağlup eden Kayserispor’un teknik direktörü Hikmet Karaman, sarı-kırmızılılarla çıktığı ikinci maçını da kazandıklarını fakat daha yolun başında olduklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Karaman, stratejik gördükleri bu maça çok iyi hazırlandıklarını ve rakiplerine saygı duyduklarını belirterek, “Rakibin hem oynayan 11’ine hem de kenarda duran hamle oyuncularına saygı duyduk. Çünkü UEFA’da oynadıkları 6 maç Akhisar takımını çok geliştirdi. Cihat hoca 11’ini buldu. Oyuncular deneyim kazandı.” dedi.

Ligde birkaç takım hariç diğer tüm ekiplerin kadrolarının birbirine yakın olduğunu ifade eden Karaman, şunları kaydetti:

Rakibimizin Fenerbahçe’yi 3-0 yenmesi tesadüf değil. Gelişen bir takım. Dolayısıyla ligde her takım zor günler yaşayabilir. Kadrolar birbirine çok benzer. Futbol takımlarının ekonomik anlamda yaşamış olduğu bir çok kriz var. Bu oyuncaları, teknik adamları vuruyor. Sağlıklı bir takım ortaya çıkmıyor. Rizespor’dan ayrıldıktan sonra Alanyaspor’a gittim. Buradan hastalığın nedeniyle ayrıldım. Futbolun dışında kaldığım süreçte gelişimimi devam ettirmeye çalıştım. Bir çok şeyi analiz ettim. Şimdi de buradayım. Özellikle Kayserispor ve Türk futbolu olarak yapmamız gereken çok iş var. Kayserispor lige renk veren bir takım. Bunu daha çok renklendirip futbolda söz sahibi olmak istiyoruz.”

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

More in GÜNDEM